Kisebbségek, egyházak és Európa

2010. július 14., címkék: Ökumené, leuenbergi közösség, európai protestáns egyházak közössége (geke/cpce), zsolnai zsinat, ökumené

Ahogy az európai országok a területükön élő kisebbségekkel bánnak, az az alkotmányosságuk mércéje – nyilatkozta Michael Bünker, a leuenbergi közösség főtitkára Szlovákiában.

Zsolnai zsinat: Megemlékeztek az evangélikus egyház alapításának 400. évfordulójáról

2010. július 05., címkék: Ökumené, zsolnai zsinat, reformáció, ökumené

Június 29. és július 5. között zajlott a szlovákiai Zsolnán az az ünnepségsorozat, amellyel a szlovák evangélikus egyház a zsolnai zsinat 400. évfordulójáról emlékezett meg.